שבי איתי עד שאגדל


הופעה לצוות של פנימיה לנוער בסיכון

שלהי אוגוסט, מתחילים לחוש את המעבר האיטי מניוטרל לראשון.בוקרו של יום שלישי ואנחנו מתיצבים בכפר יחזקאל, גם הצחיחות לא מצליחה לטשטש את הדרו של הגלבוע. יום הערכות של צוות הפנימיה, איחוד ראשוני של הצוות הותיק, המנהל, הפסיכולוג, העובדות הסוציאליות וחבורה גדולה של נערים ונערות, חדורי מוטיבציה וחוששים בפתחה של שנת השירות שלהם.

ההופעה, כך התבקשנו, אמורה לסייע בגיבוש הראשוני של הצוות, לפתוח שיח על טיב העבודה, על משמעותה, אתגריה, קשייה ורגעי הסיפוק. אנחנו מתחילים בגישוש אחר הכאן ועכשיו, עולות חששות, ציפיות, תקוות והן זוכות לשיקוף עדין על הבמה,מעין מסג ראשוני לחימום שרירי הביחד.

נוצר הקשר הראשוני, הצוות איתנו, קצת נבוך אך מוכן לצאת למסע פלייבק משותף. ממשיכים לסיפורי שגרה: איך נראית ההשכמה? ומנגד מה מביאה עמה ההשכבה? רגעים של לחץ, ההסעה בורחת, "רק עוד רגע המדריכה רק עוד רגע קט...שבי איתי עוד רגע שבי עד שאגדל".

מנסים להרחיב מעט את היריעה, להציץ גם אל חווית הצוות, "מה קורה לך בסוף יום ארוך? איך נראית החזרה הביתה?. בעדינות, לאט, קצת לקלף את הקליפה, אך להישאר באזור הביטחון.

עולות גם חוויות של שבירת שיגרה, מה עושים כשאמא של חניך כועסת? מסרבת להתפנות? אנחנו משמיעות גם את הקול שלה, תחושת ההחמצה, הדאגה, מנסות להרחיב את הפסיפס לחשוף את המורכבות.

מן הסתם עולים גם סיפורים על גבולות, חציית גבולות, אלימות, התמודדות עם אתגרים. אנחנו מנסות להביא את הדיון הפנימי על שאלת הגבול, נוגעות בשיח הפנימי ובמקביל גם לא חוששות להקצין, לגעת באבסורד. הצוות צוחק, צחוק בריא, המזכיר לכולנו את החסדשבמפגש האנושי, זה שמתקיים בעבודת היום יום בפנימיה וזה שמתרחש כאן ועכשיו.

הגיע הזמן להיפרד. ההופעה מסתיימת בסבב איחולים לשנה החדשה כשכולנו יחד יוצרים קצב אחיד בנקישות אצבעות המתלוות לניגון הפסנתר. הקצב מחבר את כולנו לרקמה אנושית של אינדיבידואלים.

בשיחת טלפון אחר כך תאמר העובדת הסוציאלית, שהזמינה את המופע. כי חשה שנוצר בו חיבוק שכאילו אמר לצוות אנחנו רואים כמה קשה אתם עובדים ואתם מקסימים.

באנו להופיע והיינו עדים, עדים מליצי יושר, מוקסמים במפגש ייחודי, חד פעמי של לב.

Featured Posts
Posts are coming soon
Stay tuned...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square